Dlaczego lubię udzielać korepetycji?

Dlaczego lubię udzielać korepetycji mat-fiz?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak szybko ostudzić herbatę? Gdy ktoś zajedzie nam drogę, to lepiej hamować, czy skręcać? Dlaczego, gdy głaszcze się kota, to lecą iskry? Jak nalać na talerz rosół, żeby nie było oczek? Czemu czajnik inaczej szumi na początku oraz na końcu gotowania wody? Dlaczego cukier szybciej się rozpuszcza, gdy mieszamy herbatę?

Ciekawość świata oraz chęć poznania przyczyn otaczających nas zjawisk zaprowadziła mnie na fizykę, którą studiowałam na Politechnice Gdańskiej. Dalej wszystko było już w miarę oczywiste, ponieważ tak naprawdę „od zawsze” uczyłam się razem z kimś albo uczyłam kogoś i dobrze mi to wychodziło.

Matematyka i fizyka na co dzień

Jak ułożyć rzeczy na półce, żeby wszystko się zmieściło? Dlaczego małe ziemniaki więdną szybciej niż duże? Czy rzeczywiście ta promocja jest taka korzystna? Jak zmienić przepis na ciasto, jeśli zamiast szklanki mąki, mam tylko ćwierć kilo? Czy kartkę papieru da się zgiąć na pół osiem razy? Jak przy użyciu noża szybko podzielić kostkę masła na pół?

Matematyka i fizyka to narzędzia, których używamy naprawdę codziennie. Jestem pewna, że Ty również – nawet jeśli tego zupełnie nie widzisz. Chcesz odkryć piękno nauk ścisłych? Może czeka Cię obowiązkowa matura z matematyki, której się obawiasz?

Zapraszam serdecznie. Czekają na Ciebie będą lepsze wyniki, a dla mnie przyjemność liczenia…

Są ludzie, którzy w wolnych chwilach rozwiązują krzyżówki – ja rozwiązuję zadania 😉